Televisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LG
Televisor QNED 86" 4K Ultra...
Televisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LGTelevisor QNED 86" 4K Ultra HD Negro Smart 86QNED82A6B.AEU LG
Sold by MS2 Digital
from 4 to 7days
-5%
1780,07BeforeNow 1679,31
Home Delivery:
  • Shipping costs  FREE
Other options
Sold by Electronix Store
  1
from 4 to 10days
-6%
Home Delivery:
  • Characteristics
REF: 86QNED82A6B.AEU EAN: 8806096396803
General information
  • Manufacturer reference: 86QNED82A6B.AEU
  • Brand: LG
  • Colour: Black
  • Model: 8801 86QNED82A6B
  • Release year: 2025
Physical characteristics
  • Weight: 46.5 kg
  • Height: 117.5 cm
  • Width: 192.8 cm
  • Depth: 35.9 cm
Image
  • Screen Size Range: TV from 75´´
  • Screen Size: 217 cm
  • Screen type: QNED
  • Resolution: 4K UHD
  • Backlight: Edge-LED
  • HDR formats: Filmmaker ModeHigh Dynamic Range 10 (HDR10)Hybrid Log-Gamma (HLG)
  • Refresh frequency: 50
Smart TV & Home Automation
  • Smart TV: Yes
  • OS: WebOS
  • Remote control included: Yes
  • Compatible with smart assistants: Yes
  • Speech recognition: No
Sound
  • Total sound power: 20
  • Integrated speakers: 2
  • Audio technologies: Dolby Digital
Connections
  • Bluetooth: Yes
  • # of HDMI inputs: 3
  • # of USB ports: 1
  • Headphone output: Yes
  • Optical audio output: Yes
Design
  • Dimensions without base (L x W x D): 1108 x 1928 x 51.9 mm
  • Dimensions with base (L x W x D): x x mm
  • Weight without base: 45.5 kg
  • Weight with base: 46.5 kg
  • VESA Mount: 600 x 400
  • Screen format: 16:9
Energy
  • Energy efficiency: AND
  • Power consumption: Consumo de energía (inactivo) 0.5 W, Consumo de energía (SDR) por 1000 horas 110 kWh, Consumo de energía (HDR) por 1000 horas 222 kWh